• Czarek

Początki „Nowego Świata”

O tym, że świat w ostatnim czasie bardzo się zmienił, nie trzeba nikomu przypominać. Nawet liczby mogą być powodem do strachu, kiedy wykorzystuje się je do prezentacji niemiłych statystyk. Trójka (3) i 250 000 zł to liczby, których nie powinniśmy się bać, bo są nadzieją na Nowy Świat. Radio Nowy Świat.

Znowu usłyszysz więcej

To wspaniała informacja szczególnie dla miłośników Programu III Polskiego Radia, którym trudno się pogodzić z ostatnimi zmianami w rozgłośni: byli dziennikarze Trójki wraz ze swoimi sympatykami z grupy Ratujmy Trójkę planują otwarcie internetowej stacji radiowej Nowy Świat.


Magdalena Jethon, która w latach: 2009 i 2010-2016 była dyrektorem Trójki, zdradza, że chęć dołączenia do radiowej załogi zgłosili już m.in. Jerzy Sosnowski, Małgorzata Maliborska, Fisz, Anna Krakowska czy Wojciech Waglewski. Udziałowcami spółki są również Jan Chojnacki i Wojciech Mann.


Radio dla słuchaczy, bez polityków


Nowy Świat ma być zupełnie nową stacją, korzystającą z najlepszych trójkowych tradycji. Swoje wsparcie dla projektu zadeklarowały również osoby niezwiązane z Polski Radiem: Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski oraz Jah Jah Frankowski. W Nowym Świecie usłyszymy różne gatunki muzyki, prezentowane w dwóch dwugodzinnych audycjach autorskich.


Nowością, która ucieszy zapewne wszystkich zmęczonych polityczną paplaniną, będzie brak udziału w radiowej dyskusji polityków. Zastąpią ich eksperci i publicyści. Możemy liczyć również na tematy społeczne i kulturalne oraz cogodzinne serwisy informacyjne.


Zostań mecenasem kultury


Nowością jest przede wszystkim model finansowania rozgłośni. Powstanie radia wynika z potrzeby słuchaczy i przez nich będzie wpierane pieniężnie. Na platformie Patronite od 16 kwietnia 2020 roku prowadzona jest zbiórka, której celem jest 250 000 zł na rozpoczęcie działalności. To od zebrania tej kwoty uzależnione jest powstanie nowego radia. Prowadzący zbiórkę deklarują, że jeśli nie uda im się uzbierać planowanej kwoty w ciągu 30 dni, całość zebranych pieniędzy przekażą na wsparcie służb medycznych.


W przeszłości kulturę wspierali królowie, magnaci, dworzanie, a także dostojnicy kościelni. Dzisiaj mecenatem zajmuje się przede wszystkim państwo, ale inicjatywa Ratujmy Trójkę pokazuje, że może się to udać także w przypadku obywatelskiej wspólnoty. Sama idea i pojawienie się zbiórki pokazuje, że mamy olbrzymią wręcz siłę jako społeczeństwo, kiedy weźmiemy sprawy we własne ręce. Crowdfunding (czyli po prostu: finansowanie społecznościowe) jest dziś potężnym narzędziem i szansą na odrobinę demokracji w kulturze.


Zachęcamy do wsparcia zbiórki, udowodnijmy, że polskie działa dobrze:

https://patronite.pl/radionowyswiatźródła:

Patronite

Press

Wirtualne media

Fot. Patronite#polskieradio #media #polskiemedia #polskiedziala #nowyświat #radio #radiointernetowe #magdalenajethon #ratujmytrójkę #wojciechmann #janchojnacki #crowdfunding

147 wyświetlenia
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now